Toksyczne dymy z gospodarstw domowych roznoszą się po Mielcu
Osiedle Kazimierza Wielkiego ze względu na swą zabudowę i specyficzne położenie postrzegane jest w Mielcu jako „czołowy producent” tzw. niskiej emisji.  Czy słusznie?

Chodzi o zanieczyszczenia powietrze, które pochodzą z gospodarstw domowych. Skąd to się bierze? Z przestarzałych pieców, w których dodatkowo pali się kiepskiej jakości węglem, a bywa i tak, że śmieciami. Na toksyczne domy skarżą się m.in. mieszkańcy sąsiedniego osiedla Smoczka.
Zgadzam się, że nie jest z tym dobrze, ale w porównaniu np. do lat 90 nastąpiła znaczna poprawa. Chcemy ten proces wspierać – zapewnia Tomasz Bednarczyk, przewodniczący Rady Osiedla Kazimierza Wielkiego. – Będziemy naciskać na władze miasta, aby zintensyfikowały swoje działania w kierunku dofinansowania wymiany pieców i termomodernizacji budynków, bo oba te działania muszą iść w parze.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.