Podwyżek pensji mieleckich urzędników nie będzie. „Brak wolnych środków”

Magistrat znosi obostrzenia związane z COVID-19

Mielecki magistrat jest jednym z nielicznych urzędów, w którym w ostatnim czasie nie było podwyżek płac. Powód? Brak pieniędzy.

Zdaniem radnej Jolanty Wolskiej, brak podwyżek jest krzywdzące dla miejskich urzędników.
– Widzimy jak wielka jest inflacja, jakie podwyżki usług i jakie ceny w sklepach. Starostwo i inne urzędy w powiecie dały podwyżki pracownikom. A u nas, niestety, jest cisza – utyskuje radna.  

Co na to prezydent Jacek Wiśniewski?

– Kiedy uchwalaliśmy budżet miasta na ten rok, rozmawialiśmy o wynagrodzeniach i mówiłem wtedy wprost, że my pieniędzy na podwyżki. Niestety nasze finanse są szczupłe i bardzo skromne – oświadczył włodarz miasta.
Prezydent wycofał się z zamknięcia Rynku dla aut
Jacek Wiśniewski, prezydent Mielca.

To jednak nie znaczy, że podwyżek wynagrodzeń urzędników miejskich na pewno nie będzie.
– Przyglądamy się naszym dochodom. Z reguły w ciągu roku są one trochę większe niż te, które zakładamy. Jeśli i teraz tak będzie, to znajdą się środki na ewentualne podwyżki płac pracowników, tak jak to zrobiliśmy w ubiegłym roku. Natomiast na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć, w jakim procencie te wynagrodzenia wzrosną – zastrzegł prezydent.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.