Znęcał się nad swoją 87-letnią matką. Trafił za kraty

Od lat znęcał się nad rodziną, trafił za kratki

Trzy miesiące w areszcie spędzi mężczyzna, który znęcał się nad swoją 87-letnią matką psychicznie i fizycznie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W poniedziałek (24.04) mieleccy policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca miejscowości Ruda.
Osobnik ten, będąc w stanie nietrzeźwości, wszczynał awantury podczas, których znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 87-letnią matką.

Mundurowi przedstawili mu zarzuty. Następnie Sąd Rejonowy w Mielcu zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Policja apeluje o reagowania na przemoc domową.

– Brak reakcji ofiary, jak również świadków to ciche przyzwolenie na działanie oprawcy. Taka sytuacja może doprowadzić do eskalacji agresji, a w konsekwencji tragedii. Przemoc domowa to zjawisko, które się nasila i tylko reakcja na nią może jej zapobiec – podkreślają mundurowi. 
W pierwszej kolejności należy skorzystać z numeru alarmowego 112. Wsparcie i pomoc możesz także uzyskać między innymi dzwoniąc na telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – 800 120 002 lub pisząc na e-mail na adres: biuro@niebieskalinia.info.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.