Oszukał na kupnie bagietki, grozi mu… osiem lat więzienia

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zgłoś się na policję

Policjanci zatrzymali 17-latka, który dopuścił się oszustwa przy kupnie bagietki w jednym z mieleckich sklepów. Nakleił on na towar naklejkę „-50%” i zapłacił za niego o 5,49 zł mniej niż powinien. Grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.
Do oszustwa na kupnie bagietki doszło w poniedziałek (27.03) w jednym ze sklepów w Mielcu. Do komendy policji zadzwonił ajent sklepu i poprosił o interwencję.

Jak ustalili mundurowi, 17-letni mieszkaniec gminy Mielec podczas zakupów, na bagietkę kanapkową o wartości 10.99 zł nakleił naklejkę „-50%”. Tym samym naraził sklep na stratę w kwocie 5.49 zł.

Po zakupie klient opuścił lokal, jednak szybko został ujęty przez sprzedawcę. Gdy poproszono go o uregulowanie różnicy w cenie, odmówił i usiłował uciec. Między mężczyznami wywiązała się szarpanina.
Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali sprawcę. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Grozi mu za to do 8 lat więzienia. Obyło się bez policyjnego aresztu i po sporządzeniu dokumentacji młody mężczyzna opuścił komendę.

Policjanci ostrzegają, że zachowanie polegające na zmianie metki na produkcie w celu zakupienia go po cenie tańszej zakwalifikowane jest przestępstwem.
Kodeks karny za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Dla zaistnienia tego przestępstwa wartość przedmiotu nie ma znaczenia.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.