Nie ma pieniędzy na parkingiParking obok dawnego biurowca Mieleckiego Przedsiębiorstwa Budowlanego przy ul. Żeromskiego, mimo że w fatalnym stanie, to zawsze jest szczelnie wypełniony. Stąd też mieszkańcy proszą miasto o remont i rozbudowę tego placu. Co ciekawe, takie też były plany magistratu,

Powstały nawet cztery koncepcje tego zadania. Koszt najtańszej propozycji wynosi milion złotych, najdrożej zaś – ponad 5 mln zł. Ta druga opcja mówi o dwupoziomowym parkingu podziemnym. Kwestią sporną jest poszerzenie parkingu o boisko. – Wtedy samochody stałyby pod blokami, a tego nie chcemy – argumentuje Paweł Warzecha, przewodniczący Rady Osiedla Żeromskiego.
Na budowę parkingów magistrat pieniędzy jednak nie ma: – W obecnej sytuacji finansowej miasta znalezienie nawet miliona na tę inwestycję byłoby trudne. Musimy więc się zastanowić, czy nas na to stać – mówi Monika Skowrońska Ziomek, naczelnik Wydziału Dróg, Transportu i Energetyki w Urzędzie Miasta. – Dlatego też musimy się zastanowić nad wprowadzeniem stref płatnego parkowania. Uzyskane w ten sposób środki pozwoliłby na stworzenie lub remontowanie istniejących parkingów.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.