Nie było impulsu. Bolesna porażka z Zagłębiem Lubin

Mielczanie znów przegrywają. Tym razem z Górnikiem

Efekt „nowej miotły” nie zadziałał. Piłkarze Stali Mielec przegrali dziś u siebie z Zagłębiem Lubin i przybliżyli się do powrotu do I ligi.

Podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora rozpoczęli od ataków na bramkę rywali. W 36. minucie jedna z nielicznych akcji gości skończyła się golem. W polu karnym byłego zawodnika Stali, Jakuba Żubrowskiego odepchnął Aleksandar Kolew. Sędzia natychmiast wskazał na jedenasty metr…

Stracona bramka nie podłamała gospodarzy. Stal grała szybko, jej akcje były płynne, problemem była jednak skuteczność. Mateusz Matras z pięciu metrów trafił w poprzeczkę. Niemiłosiernie pudłowali również wspomniany Kolew oraz Łukasz Zjawiński.

Jako że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić w 73. minucie było już 0-2. Wynik ten utrzymał się do końca, choć goście powinni podwyższyć na 0-3.

W następnej kolejce piłkarze FKS zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Spotkanie to odbędzie się w środę (21.04), o godzinie 18.