Miał być gwiazdą. Petteri Forsell opuszcza Mielec

Petteri Forsell nie przedłużył kontraktu ze Stalą Mielec który wygasa 30 czerwca, i w przyszłym sezonie nie będzie występował w jego barwach.

Petteri Forsell przyszedł do Mielca w sierpniu 2020 roku. Założenia były takie, że będzie gwiazdą FKS. Świadczyły o tym jego dokonania w Ekstraklasie. Niestety nie spełnił tych nadziei.

W Biało-Niebieskich barwach rozegrał 26 ligowych spotkań, w których zdobył zaledwie jedną bramkę (przeciwko Zagłębiu Lubin), zaliczył także jedną asystę, w wyjazdowym meczu z Lechem Poznań.
Fiński pomocnik wystąpił również w dwóch meczach Pucharu Polski – przeciwko Karpatom Krosno i Piastowi Gliwice. Zaliczył w nich dwie asysty.

To nie jedyny piłkarz, który w żegna się z FKS. Mielecki klub opuścili już: Wojciech Lisowski, Szymon Stasik, Wojciech Błyszko i Damian Pawłowski

Wojciech Lisowski w bieżącym sezonie zaliczył trzy występy. Były to mecze przeciwko Wiśle Płock, Górnikowi Zabrze i Warcie Poznań.

Szymon Stasik zagrał w czterech spotkaniach. Wszystkie rozegrał w rundzie jesiennej. Były to mecze przeciwko Cracovii Kraków, Lechii Gdańsk, Rakowowi Częstochowa i Warcie Poznań.

Wojciech Błyszko był wypożyczony z Jagiellonii Białystok. W barwach mieleckiego klubu zagrał łącznie w czterech meczach, w tym trzech w Ekstraklasie.
Więcej występów zaliczył wypożyczony z Wisły Kraków Damian Pawłowski. Zagrał łącznie w ośmiu spotkaniach – siedmiu Ekstraklasy i jednym PP.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.