Na Bulwarach powstanie boisko wielofunkcyjne
Rowerem koroną wałów Wisłoki z Jasła do Gawłuszowic?

Przed nami realizacja kolejnych projektów Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Jeden z nich to budowa boiska wielofunkcyjnego na Bulwarach nad Wisłoką.

W ostatnich dniach rozstrzygnięto postępowania przetargowe dotyczące dwóch inwestycji w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.
Oba to projekty ogólnomiejskie. Jeden z nich to „Modernizacja boiska do piłki ręcznej wraz z bieżnią lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej nr 11. Drugą inwestycją jest „budowa boiska wielofunkcyjnego na Bulwarach Miejskich przy ulicy Rzecznej”. Pierwsze przetargi na oba zadania unieważniono.

Na Bulwarach powstanie boisko wielofunkcyjne

Na Bulwarach powstanie boisko wielofunkcyjne

Okazało się, że złożone oferty znacznie przekraczały kwoty 550 tys. zł, jakie przewidziano w MBO. To sytuacja związana ze wzrostem kosztów materiałów i usług budowlanych z jaką mamy do czynienia. W związku z tym postanowiono zredukować zakres planowanych prac i wyposażenia boisk.

Za drugim podejściem cena ofertowa boiska na bulwarach to kwota 540 tysięcy zł, natomiast obiekt w sąsiedztwie SP 11 – 585 tys. zł.
Wykonawca, który wygrał oba przetargi, budował już boisko i bieżnię jakie (także w ramach MBO) powstały rok temu przy ulicy Żeromskiego (obok szkoły nr 3). Tego samego typu będą też nawierzchnie nowych obiektów, które w drugiej połowie tego roku powstaną w Mielcu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.