MIELEC. Prezydent Jacek Wiśniewski na czarnym proteście przed siedzibą PiS: – „Byłem i jestem z Wami”

Rząd PiS uderzył w niepisowskiego prezydenta

Dziś (25.10) przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Obrońców Pokoju 6 w Mielcu odbył się protest przeciwników ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Organ ten uznał on, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją.
Ta zmiana przyniesie tragedie i cierpienie polskich kobiet. Bezpośrednio odpowiedzialni będą posłowie wnioskodawcy PiS i osoby dziś orzekające. Zapraszamy każdego kto tak samo jak my, nie zgadza się z tym co ogłosił rząd. Pamiętajcie o zakrywaniu ust i nosa, oraz trzymanie dwumetrowego dystansu społecznego – zapraszali organizatorzy akcji.

„Wybór, nie zakaz”

Jak się okazuje, apelu posłuchało kilkaset osób, które zgromadziły się dziś pod wskazanym adresem. Wiele z nich przyniosło transparenty z hasłami: „Kobieta to nie inkubator”, „Wybór, nie zakaz!”, „czy „Wyrok na kobiety”. Wśród zgromadzonych był między innymi prezydent miasta, Jacek Wiśniewski.

Od paru dni, na ulicach wielu miast, kobiety walczą o swoje prawa. Dziś, swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, wyraziły także mielczanki. Byłem i jestem z Wami! Ja i moi najbliżsi. Wybór nie zakaz – napisał na portalu społecznościowym prezydent.
Przeciwko decyzji TK protestowali również mielecka posłanka Platformy Obywatelskiej, Krystyna Skowrońska, która zabrała głos, oraz przewodniczący Rady Powiatu, Marek Paprocki.

O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.