MIELEC. „Czerwona strefa” w miejskiej komunikacji. Sprawdź, co się zmieni

W związku z tym, że powiat mielecki znalazł się w „czerwonej strefie”, od wczoraj (10.10) w autobusach Miejskiej Komunikacji Samochodowej obowiązuje limit 30 procent wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.
Od jutra (12.10) najbardziej obłożone ruchem pasażerskim kursy zostaną wzmocnione dodatkowymi pojazdami, natomiast część kursów – na których obłożenie jest najmniejsze – zostanie zawieszona.

Mogą być problemy

Informacja o zawieszonych kursach autobusów ostanie zamieszczona na przystankach, na stronie internetowej spółki MKS Mielec oraz na portalach społecznościowych Urzędu Miasta.

W sytuacji, gdy maksymalny limit pasażerów w danym pojeździe zostanie osiągnięty, może to powodować chwilowe niedogodności w postaci braku możliwości przejazdu z danego przystanku.

Prosimy pasażerów o uwzględnienie tego faktu podczas planowania podróży komunikacją miejską – przekazuje mielecki MKS. – Na bieżąco będzie reagować na ewentualne przepełnienia pojazdów.
Przypomnijmy, że od soboty (10.10) teren powiatu mieleckiego znalazł się na liście powiatów objętych
„strefą czerwoną”. Oznacza to, że obostrzenia związane z Covid-19 są dużo większe niż wcześniej. Między innymi w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywanie nosa i ust. Zwolnione z tego są jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. Zróbcie tak żeby autobusy jeździły co 30 minut lub co 25 minut i w tedy ludzie nie będą zgłaszać problemów żeby pojechać na cmentarz komunalny że się nie da juz wziąść do autobusu bo ilość osób jest ograniczona!!!!

  2. Dzisiaj jechalam o 15 z Borku autobusem nr 2 . Nie bylo informacji ze beda dwa autobusy, pani kierowca mojego autobusu ani slowem sie na przystankach nie zajaknela ze z tylu jedzie drugi z tym samym numerem wiec ludzie wsiadali do pierwszego ktory podjechaL I MLODZIEZ SIEDZIALA KOLO SIEBIE NA WSZYSTKICH SIEDZENIACH + OSOBY STOJACE . dRUGI JECHAL prawie pusty dopiero poi drodze dzieci sie przesiadaly do drugiego ale wsiadajacych nikt nie informowal ze z tylu podjezdza drugi autobus i zeby sie nie tloczyc. Zalecenia , nakazy a wszystko po staremu i nikt niczego nie przestrzega.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.