Mają seryjnego włamywacza. Okradał domy w powiatach mieleckim i dębickim

Plaga kradzieży w mieleckich sklepach. Znikają artykuły spożywcze i alkohol

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ma na swoim koncie szereg włamań i kradzieży w powiatach mieleckim i dębickim. To 41- letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki. Skradzione rzeczy najczęściej wykorzystywał przy… budowie swojego domu.

Sprawą cyklicznych włamań i kradzieży zajmowali się policjanci z wydziału kryminalnego mieleckiej komendy. I to oni wpadli na trop włamywacza.
Do zdarzeń dochodziło od maja 2022 roku w powiatach mieleckim i dębickim. 41- letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki okradał nowo budowane domy i niezamieszkane budynki.

Najczęściej wyważał drzwi wejściowe, a potem kradł wszystko, co miało jakąś wartość.

Jego łupem padły między innymi materiały budowlane, silniki elektryczne, elektronarzędzia i narzędzia budowlane, przyczepka samochodowa, a nawet panele i bramy ogrodzeniowe.

Skradzione rzeczy wykorzystywał najprawdopodobniej przy budowie swojego domu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie sześć zarzutów. Sprawa ma charakter rozwojowy i mieleccy policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.
Odzyskane mienie zwrócono właścicielom. 41-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.