Kolejne zarażenia koronawirusem. Jedno w sąsiednim powiecie dębickim

Ministerstwo Zdrowia przed chwilą (godzina 12) poinformowało o kolejnych dwudziestu przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdziły pozytywne wyniki testów laboratoryjnych. Dwoje z zakażonych patogenem osób to mieszkanki Podkarpacia. Są to: starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, która objęta została ścisłą kwarantanną domową, oraz będąca w „sile wieku” mieszkanka powiatu dębickiego, ona przebywa w szpitalu.

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: dolnośląskiego – 13 osób, kujawsko-pomorskiego – 3, podkarpackiego – 2, lubuskiego – 1, a także warmińsko-mazurskiego – 1. W sumie oficjalna liczba potwierdzonych przypadków zakażonych koronawirusem to 325.
Pięć osób, niestety, zmarło. Jest to 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu; oraz czterech mężczyzn: 73 l. (Wrocław), 66 l. (Lublin), 67 l. (Łańcut) i 57 l. (Wałbrzych).

Na Podkarpaciu odnotowano już 16 przypadków zakażenia koronawirusa. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 4 291 osób, 2 985 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach przebywa obecnie 51 mieszkańców naszego województwa. Na terenie powiatu mieleckiego, jak dotąd, odnotowano trzy potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.