Kolejna ofiara koronawirusa. To 27-letnia kobieta. Zmarła w szpitalu w Łańcucie

Niestety mamy szóstą ofiarę koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (20.03), że w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia tym groźnym patogenem w naszym kraju wynosi już 3️78.

Resort zdrowia powiadomił godzinę temu o 11. nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów. Dotyczą one województw: lubelskiego – 3, dolnośląskiego – 3, wielkopolskiego – 2, podlaskiego – 1, małopolskiego – 1, oraz podkarpackiego – 1. Ta ostatnia to starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która jest hospitalizowana.

Ministerstwo powiadomiło też, że w szpitalu w Łańcucie zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. – To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim – czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

Poprzednie pięć ofiar koronawirusa to: 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu; oraz czterech mężczyzn: 73 l. (Wrocław), 66 l. (Lublin), 67 l. (Łańcut) i 57 l. (Wałbrzych).
Jak do tej pory a Podkarpaciu odnotowano 17 przypadków zakażenia koronawirusa. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 5 019 osób, 4 472 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach przebywa obecnie 48 mieszkańców naszego województwa. Na terenie powiatu mieleckiego, jak dotąd, odnotowano trzy potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem..
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.