Kapitanie, dziękujemy za wolność

Mielecka młodzież pragnie podziękować jednemu z ostatnich żyjących  w regionie Żołnierzy Niezłomnych – kpt. Jerzemu Dębickiemu. Służyć ma temu wyjątkowa akcja. Jej hasło to „Kapitanie, dziękuję za wolność!”. Na czym polega to przedsięwzięcie?

– Wystarczy wydrukować lub przygotować ręcznie kartkę formatu A3 lub A45 z napisem „KAPITANIE, DZIĘKUJĘ ZA WOLNOŚĆ”, zrobić sobie zdjęcie trzymając ją przed sobą i wysłać go na adres patriotycznymielec2009@gmail.com luba na naszą prywatną wiadomość na Facebooku – informuje Michał Kogut ze stowarzyszenia Patriotyczny Mielec, które organizuje akcję – Zdjęcia uroczyście przekażemy kpt. Dębickiemu – dodaje.

Jerzy Dębicki (ur. 1929) podczas okupacji hitlerowskiej był harcerzem Szarych Szeregów Armii Krajowej w Mielcu. Po wkroczeniu do Polski sowietów i utrwalania przez nich komunizmu był członkiem Tajnej Niepodległościowej Drużyny Harcerskiej. W 1951 r. wraz z współtowarzyszami został aresztowany i skazany na 12 lat więzienia za posiadanie broni oraz przynależność i działalność w tajnych organizacjach niepodległościowych.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.