Irlandzka muzyka i taniec na żywo

Miłośników muzyki i tańca rodem z Irlandii czeka nie lada gratka. W środę (16.03) o godz. 19.30 w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu wystąpią zespoły: Beltaine i Glendalough. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kinie Galaktyka.

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny „world music”. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska. Siłą Beltaine są żywiołowe koncerty. Grupa występowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie.

Glendalough z kolei łączy  style  taneczne,  szukając nowych możliwości wykorzystania  tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny taniec w baletkach i widowiskowy  step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.