Chciał „dać w łapę” policjantom
Nawet 8 lat więzienia grozi 23-letniemu mielczaninowi, który chciał wręczyć łapówkę policjantom w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych.

Mężczyzna, będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu, awanturował się w salonie kosmetycznym w jednym z pasaży handlowych w centrum miasta. Na widok policjantów stał się jeszcze bardziej agresywny. Wyzywał ich słowami wulgarnymi i nie stosował się do poleceń. Kiedy funkcjonariusze doprowadzili go do radiowozu i poinformowali o zatrzymaniu, agresor uspokoił się i zaproponował po 500 zł w zamian za odstąpienie od dalszych czynności.

W drodze do jednostki mężczyzna namawiał policjantów, aby podwieźli go do miejsca jego zamieszkania, gdzie da im pieniądze. Mundurowi nie dali się jednak przekupić.
23-latek noc spędził w policyjnych aresztach. Zebrany materiał pozwolił przedstawić mu zarzut znieważenia i czynnej napaści na policjantów oraz usiłowanie wręczenia łapówki w zamian za odstąpienia od czynności służbowych. Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzutów tłumacząc się niepamięcią związaną ze spożyciem nadmiernej ilości alkoholu.
Prokuratura Rejonowa w Mielcu zastosowała wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.