Chciał „dać w łapę” policjantom

Nawet 8 lat więzienia grozi 23-letniemu mielczaninowi, który chciał wręczyć łapówkę policjantom w zamian za odstąpienie przez nich od czynności służbowych.

Mężczyzna, będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu, awanturował się w salonie kosmetycznym w jednym z pasaży handlowych w centrum miasta. Na widok policjantów stał się jeszcze bardziej agresywny. Wyzywał ich słowami wulgarnymi i nie stosował się do poleceń. Kiedy funkcjonariusze doprowadzili go do radiowozu i poinformowali o zatrzymaniu, agresor uspokoił się i zaproponował po 500 zł w zamian za odstąpienie od dalszych czynności.

W drodze do jednostki mężczyzna namawiał policjantów, aby podwieźli go do miejsca jego zamieszkania, gdzie da im pieniądze. Mundurowi nie dali się jednak przekupić.
23-latek noc spędził w policyjnych aresztach. Zebrany materiał pozwolił przedstawić mu zarzut znieważenia i czynnej napaści na policjantów oraz usiłowanie wręczenia łapówki w zamian za odstąpienia od czynności służbowych. Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzutów tłumacząc się niepamięcią związaną ze spożyciem nadmiernej ilości alkoholu.
Prokuratura Rejonowa w Mielcu zastosowała wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.