Wyjątkowe Święto Niepodległości. Na Rynek przyjedzie… Józef Piłsudski
Dziś (10.11) w ramach obchodów stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości w Mielcu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. To inscenizacja uliczna „Przyjazd brygadiera Piłsudskiego”.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.30 przy Pomniku Wolności. Tam odbędzie się rozbrajanie żołnierzy austriackich, a następnie przejście ulicą Mickiewicza na Rynek. Tam zaplanowano powitanie Józefa Piłsudskiego oraz burmistrza Mielca – obaj zjawią się w asyście plutonu legionistów, kawalerzystów i skautów. Następnie „Piłsudski” wygłosi przemówienie, a „burmistrz” odczyta oryginalną informację z 1918 r. o powstaniu niepodległej i zjednoczonej Polski.
Po wszystkim obaj panowie przejadą kabrioletem w asyście konnego patrolu ułanów, drużyny skautów i pocztów sztandarowych do Parku Oborskich. Tam Piłsudski i burmistrz Mielca z balkonu pałacyku pozdrowią mieszkańców. Na koniec odbędą się śpiewanki patriotyczne.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.