Uwaga na fałszywych urzędników
Osoby podające się za pracowników mieleckiego magistratu pukają głownie do drzwi mieszkańców i próbują wyłudzać pieniądze od mieszkańców podając się za urzędników.

Fałszywi urzędnicy” pytają m.in. o ich dochody, a potem podczas rozmowy odciągają uwagę swych rozmówców i dokonują kradzieży w mieszkaniach. Innym ich sposobem zaczepiania mielczan jest informowanie o wygranej w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta. Tam gdzie nie udaje się zdobyć pieniędzy, oszuści zadowalają się danymi osobowymi swoich ofiar, w tym takimi jak: wysokość wynagrodzenia czy emerytury.
Prezydent miasta, Daniel Kozdęba w specjalnym oświadczeniu poinformował, że magistrat nie wysyła swoich urzędników do mieszkań prywatnych w celu ściągnięcia jakiejkolwiek należności finansowej. – Tymczasem odnotowaliśmy kilka prób wyłudzeń pieniędzy i pozaprawnego pozyskania informacji o dochodach – mówi Kozdęba. – Prosimy więc mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wpuszczanie do mieszkań podejrzanych osób. Wszelkie takie przypadki należy zgłaszać policji pod nr tel. 997.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.