Pogotowie Ratunkowe w Mielcu testuje motoambulans [FOTO, WIDEO]

Pogotowie Ratunkowe w Mielcu testuje motoambulans [FOTO, WIDEO]

Mieleccy ratownicy medyczni jako pierwsi na Podkarpaciu testują motoambulans. Niewykluczone, że już w przyszłym roku takie właśnie pojazdy wzmocnią tę jednostkę.

Samochodów przybywa, korki to już rzeczywistość nie tylko największych miast. Do tego dochodzą inne utrudnienia, choćby roboty drogowe.
I w tych sytuacjach motoambulans daje możliwość bardzo szybkiego dotarcia do miejsca zdarzenia, gdzie trzeba stoczyć walkę o życie człowieka.

– Gdy dochodzi do bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego, liczy się czas. Dosłownie minuty decydują czy jesteśmy w stanie kogoś uratować. Motoambulans pozwala zespołowi natychmiast dotrzeć do celu, omijając niedogodności w ruchu drogowym, takie, z którymi nie da sobie rady ambulans. To jest element przyszłości ratownictwa – mówi Grzegorz Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

– Testujemy pierwszy w województwie motoambulans. Myślę, że on już się niebawem zagości u nas na stałe i będzie jeździł w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego. Mamy testowo Yamahę MT 900, a już niebawem pojawi się także BMW RT 1250, i będziemy wybierać. To jest ważne, żeby motoambulans był skrojony na miarę naszych potrzeb, żeby był dostosowany do wymogów ratowników. Dzięki testom będziemy mogli  zgłosić uwagi co do wyposażenia.
– Ważne jest oczywiście, by zakontraktować taki zespół szybkiego reagowania, ale takie jest zamierzenie Ministerstwa Zdrowia.Moim marzeniem jest to, by motoambulans stał się naszą rzeczywistością już od tej najbliższej wiosny – mówi dyrektor PSPR Mielec.

Pogotowie Ratunkowe w Mielcu testuje motoambulans [FOTO, WIDEO]Pogotowie Ratunkowe w Mielcu testuje motoambulans [FOTO, WIDEO]Pogotowie Ratunkowe w Mielcu testuje motoambulans [FOTO, WIDEO]
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.