Znamy termin otwarcia nowej mieleckiej hali sportowej. To będzie duże wydarzenie

Znamy termin otwarcia nowej mieleckiej hali sportowej. Będzie duże wydarzenie

Budowa hali sportowej w Mielcu dobiegła końca. Prezydent Jacek Wiśniewski poinformował o finale procedury odbiorów i podał termin oddania obiektu do użytkowania. 

Po latach oczekiwań na nową halę sportową, mielczanie doczekali się pozytywnych informacji w sprawie otwarcia tego obiektu.
Podczas dzisiejszego briefingu prasowego zorganizowanym przed wejściem do nowej mieleckiej hali sportowo-widowiskowej z basenem przy ulicy Solskiego, prezydent Jacek Wiśniewski poinformował o zakończeniu procedury odbiorów końcowych.

– Wcześniej trzy elementy były podnoszone i kwestionowane, przez co nie mogliśmy przystąpić do odbioru. Były to: system pomiaru czasu na basenie, akustyka na kilku salach i kluczowy element związany z elektryką. W końcu wykonawca zgłosił gotowość przystąpienia do odbioru. Ta procedura rozpoczęła się 19 czerwca i odbywała się z małymi przeszkodami. Jedną z nich był system przeciwpożarowy (oddymiania – od red.), który w czasie odbioru nie zadziałał, ale usterkę usunięto i dziś możemy cieszyć z okazji otwarcia tego obiektu – mówił prezydent.  

Mirosława Gorazd, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, mówiła aż o kilkuset usterkach. Zaznaczyła, że wykonawca zobowiązał się do ich usunięcia w terminie do końca sierpnia.
– To są głównie niedociągnięcia związane z jakością tynków i posadzek oraz malowaniem. To są drobne rzeczy. Żadna z nich nie zagraża bezpieczeństwu, można bez problemu ten budynek użytkować. Jest natomiast kilka rzeczy, które nie zostały zrobione. W związku z tym będziemy pomniejszać wartość wynagrodzenia wykonawcy, ale to są takie detale, które będą rozwiązane w toku dalszego postępowania – zastrzegła dyrektor MOSiR.

Znamy termin otwarcia nowej mieleckiej hali sportowej. To będzie duże wydarzenie
Od lewej: Mirosława Gorazd, dyrektor MOSiR i prezydent Jacek Wiśniewski. Zdjęcie: UM Mielec.

Prezydent przedstawił również plan wydarzeń, jaki będzie towarzyszył otwarciu hali. Drzwi obiektu zostaną otwarte w środę, 2 sierpnia.
Na własne oczy będzie można zobaczyć zarówno arenę główną, jak i salę treningową wraz ze ścianą wspinaczkową oraz niektóre inne pomieszczenia.

Dzień później oficjalnie otwarty zostanie basen. Sportową inauguracją hali będą towarzyskie mecze siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet z Turcją w piątek i sobotę (04-05.08).

Nowa hala sportowa składa się z kilku części. W jednej z nich są pływalnie, w tym 25-metrowy basen sportowy z ośmioma torami i widownią.
W części treningowej hali znajdzie się boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki czy badmintona. Atutem tego miejsca będzie ścianka wspinaczkowa.

Główna arena hali dedykuje się dyscyplinom zespołowym. W jej otoczeniu znajdą się przede wszystkim: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich oraz sala rozgrzewkowa.

Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia, o powierzchni 140 metrów kwadratowych, będzie miejscem rekreacji.
Inwestycja kosztowała około 154 mln zł, z czego 81,2 mln zł pochodzi z kasy miasta. Termin zakończenia budowy hali minął 22 stycznia 2022 r.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.