Pieniądze na wymianę pieców
Rozpoczął się sezon grzewczy.  Nieśmiało w Mielcu pojawiła się tzw. niska emisja. Jest to efekt tego, że ludzie świadomie lub nieświadomie podtruwają siebie i swoich sąsiadów, paląc w piecach czym popadnie. Swoje robią też przestarzałe kotły grzewcze opalane węglem, czyli tzw. kopciuchy. Walczyć z tym ma miejski program wymiany pieców, którym zainteresowanie jest ogromne.
Niezależnie od tego w imieniu mieszkańców magistrat stara się o dofinansowanie wymiany węglowych kotłów grzewczych. Chęć skorzystania z takich dotacji zgłosiło 176 osób, z czego 49 zainteresowana jest piecami opalanymi ekogroszkiem, 11 – biomasą, a najwięcej, bo 116 – gazem. Wartość przedsięwzięcia szacuje się na ponad 3,3 mln zł. Z czego blisko 2,6 mln zł to dotacja unijna.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.