MIELEC. Szpital i pogotowie z nowymi pojazdami. Jeden do walki z Covid-19

Mielecka służba zdrowia wzbogaciła się o dwa nowoczesne pojazdy. Jeden z nich dzięki wsparciu unijnemu będzie służył stacji Pogotowia Ratunkowego, drugi natomiast kupiony za pieniądze amerykańskiej korporacji będzie do dyspozycji Szpitala Specjalistycznego

Tabor samochodowy Pogotowia Ratunkowego powiększył się o karetkę, która będzie przeznaczona do walki z koronawirusem. To fiat doblo o wartości ok. 150 tys. zł. Z kolei do Szpitala Specjalistycznego trafił volkswagen transporter przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. To efekt wsparcia amerykańskiej firmy Lockheed Martin, właściciela Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu.

Kolejne karetki z tego programu trafią do nas na przełomie czerwca i lipca. Również będą wyposażone w pełen sprzęt ratowniczy. Będą to dwa pojazdy, z których każdy ma wartość 750 tys. zł. Pojazdy te są przeznaczone na walkę z koronawirusem. Oczywiście, kiedy pandemia ustanie  będą dalej służyły naszemu społeczeństwu – mówił Grzegorz Gałuszka, dyrektor mieleckiego pogotowia.
Gdybyśmy codziennie w taki sposób chcieli uhonorować każdego sponsora, który pomógł szpitalowi w Mielcu, to takie spotkania musielibyśmy robić już co dnia do końca roku. Otrzymaliśmy wsparcie od 160 darczyńców. Dzięki pomocy od firmy Lockheed Martin w kwocie 50 tys. dolarów kupiliśmy ten samochód – oświadczył Zbigniew Torbus, p.o. Dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Karetka przekazana mieleckiemu pogotowiu w celu walki z koronawirusem.
Przekazany szpitalowi pojazd do przewozu osób niepełnosprawnych
Od lewej: Grzegorz Gałuszka, dyrektor pogotowia, i Wojciech Torbus, p.o. dyrektora szpitala.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.