MIELEC. Kontrowersyjna rewitalizacja parku przechodzi w kolejny etap

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 1
Budząca w Mielcu kontrowersje rewitalizacja Parku Leśnego przy ulicy Kazimierza Wielkiego przechodzi w kolejny etap. Tym razem gruntowna przebudowa czeka główną aleję, czyli ciąg pieszo-jezdny biegnący od ulicy Żeromskiego do ulicy Wolności.

Roboty rozpoczną się od prac rozbiórkowych: zdjęcia starej nawierzchni asfaltowej, demontażu 20 ławek i koszy i wykarczowaniu 16 sztuk drzew. Pnie i korzenie będące w sąsiedztwie inwestycji zostaną odpowiednio zabezpieczone. Następnie mają pojawić się tam nowe ławki oraz kosze na odpady.

Masowa wycinka

Kolejnym etapem rewitalizacji parku przy ulicy Kazimierza Wielkiego będą nasadzenia, prace pielęgnacyjne w zaadaptowanym drzewostanie oraz przygotowanie gruntu i podłoża pod nową zieleń. Nasadzonych ma tam zostać w sumie 500 drzew i ponad 10 tysięcy krzewów. Pojawi się tam również wiele gatunków bylin kwitnących, na drzewach zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków.

Kontrowersje wzbudza fakt wycinki ponad 1 200 drzew i 33 metrów kwadratowych krzewów. Nie akceptują tego okoliczni mieszkańcy. Mówią, że chcą parku, a nie jego betonowej karykatury.
Mielecki magistrat, jak się okazuje, jest nieugięty. – Na części z drzew pojawiły się grzyby i szkodniki. Innym problemem jest nadmierne zagęszczenie lasu, które nie pozwala na wzmocnienie się drzew zdrowych. W parku są też gatunki obcego pochodzenia, które działają destrukcyjnie na otoczenie. Trzeba też usunąć drzewa martwe – tłumaczył nam prezydent miasta, Jacek Wiśniewski.
O Mielec Lokalnie 3089 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.