Szpital ma nowego dyrektora
Nowym dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Mielcu został 66-letni Józef Więcław. Tak zdecydowała komisja konkursowa. Nieoficjalnie mówi się, że miał on trzech konkurentów. Decyzja o przekazaniu Więcławowi sterów mieleckiej lecznicy zapadła wczoraj (01.04). Tego samego dnia rozpoczął on formalne rządy w tej placówce. Czy da radę?   

To, że Józef Więcław został dyrektorem mieleckiego szpitala, na dzisiejszej (02.04) konferencji prasowej oznajmił starosta Stanisław Lonczak. – Mam nadzieję, że daje on rękojmię sprawnego i zgodnego z naszymi oczekiwaniami prowadzenia szpitala – mówił starosta. – Liczymy również na to, że uda mu się ustabilizować sytuację finansową placówki, jak również poprawić jakość leczenia i obsługi pacjentów. Nie byłem na jego przesłuchaniach, ale wiem, że wykazał się wiedzą, kompetencją i doświadczeniem.
Józef Więcław: – Liczę na załogę

Myślę, że ważne jest również to, ze tam gdzie pracował, miał dobrą opinię – dodał starosta – Nie było konfliktów między załogą a dyrekcją, nie było problemów związanych z żądaniami, które by zagroziły funkcjonowaniu szpitala. Chcielibyśmy, żeby podobnie było w Mielcu. Aby nasz szpital tak funkcjonował, żeby pracownicy nie mieli powodów do protestów – zaznaczył Stanisław Lonczak.

Nowy dyrektor przedstawił się na dzisiejszej sesji Rady Powiatu: – Wiem, że trafiam do bardzo dobrego, dobrze wyposażonego szpitala – oświadczył Józef Więcław. – Największym jego bogactwem są jednak ludzie, bo to oni, a nie sprzęt, stawiają diagnozy. Mam nadzieję, że wesprą  moje działania. Z danych i analiz, które utrzymałem, wynika, że jest wiele do zrobienia. Mogę zaręczyć, że dołożę wszelkich starań, żeby jak najszybciej w naszym szpitalu dało się zauważyć poprawę organizacyjną i finansową.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.