Prawie 11 tysięcy złotych miesięcznie dla starosty Stanisława Lonczaka
Wiadomo, ile zarabiać będzie nowo wybrany starosta Stanisław Lonczak. Jego miesięczna pensja wyniesie 10 940 zł brutto, czyli 7689 zł „na rękę”. Dokładnie taką kwotę na ostatniej sesji uchwaliła mu Rada Powiatu. Wynagrodzenie to co prawda zostało ustalone na maksymalnym poziomie, ale, mimo tego, jest takie samo, jak ostatnia pensja poprzedniego starosty, Zbigniewa Tymuły.
Na wypłatę Lonczaka składają się cztery elementy.  Najważniejszą z nich jest stawka zasadnicza, która w tym przypadku wynosi 5000 zł. Są też trzy dodatki: funkcyjny – 2100 zł, za wieloletnią pracę – 1000 zł, oraz specjalny – 2840 zł. W sumie 1 0940 zł brutto. Za taką pensją rękę podniosło 21 radnych, przeciw była tylko Antoni Skawiński (PiS). Starosta Lonczak na czas głosowania opuścił salę obrad.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.