Wygrywamy z liderem

Piłkarze Stali Mielec wygrali dziś (06.04) z niepokonanym od ponad 8 miesięcy Rakowem Częstochowa! To był jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy mecz FKS w tym sezonie.

Golem mógł zakończyć się już pierwszy atak miejscowych, ale strzał Krystiana Getingera wyłapał bramkarz. Ale co się odwlecze… W 5. minucie ten sam zawodnik zdobył bramkę po uderzeniu głową.

„Braziliana” Leandro

W 38. minucie mielczanie przeprowadzili akcję, którą zachwycają się wszystkie media. Leandro bez przyjęcia przepięknie podał do Łukasza Janoszki, a ten „na raty” pokonał golkipera rywali. W 90. minucie na 3:0 podwyższył Denis Gojko. Chwilę później padł honorowy gol dla gości.

Dzięki zwycięstwu mielczanie zmniejszyli stratę do 4 punktów do ŁKS Łódź, które zajmuje premiowane awansem do Ekstraklasy drugie miejsce. Liderem Fortuna I ligi jest Raków Częstochowa.

sobota, 6 kwietnia, godz.15
PGE FKS Stal Mielec – Raków Częstochowa: 3-1 (Getinger 5’, Janoszka 38’, Gojko 90’)
FKS: Seweryn Kiełpin, Martin Dobrotka, Leandro (61’ Andreja Prokić), Maciej Urbańczyk, Łukasz Janoszka (77’ Adrian Paluchowski), Josip Soljić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (84’ Denis Gojko), Mateusz Spychała, Krystian Getinger, Jonatan De Amo Perez. Widzów: 3 239.

Skrót tego spotkania można obejrzeć TUTAJ.