Rusza publiczny system informowania o stanie mieleckiego powietrza

Co z budynkiem Samorządowego Centrum Kultury? "Grozi zawaleniem"




Rozpoczęła się instalacja ekranów LED na budynkach Samorządowego Centrum Kultury i Łojczykówki. Wyświetlacze te na bieżąco będą pokazywały wyniki pomiarów stanu powietrza z sieci sensorów Airly. Pozwoli to w sposób dostępny na bieżąco monitorować jakość powietrza w Mielcu.

– Ostatnie wyniki wskazań z sieci Airly są niepokojące. Dlatego poprosiłem by wszystkie miejskie przedszkola i szkoły  zostały wyposażone w specjalne aplikacje, które posłużą nauczycielom do stałej kontroli jakości powietrza w Mielcu. W przypadku złych warunków ograniczone lub całkowicie odwołane będą spacery i przebywanie dzieci na powietrzu – mówi prezydent Jacek Wiśniewski.




Sensory sieci Airly, której twórcą jest mielczanin Wiktor Warchałowski, to czujniki pozwalające na prowadzenie ciągłych pomiarów poziomu stężenia pyłów zawieszonych PM 2.5 oraz PM 10. Mierzą także temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. Są też wykorzystywane do tworzenia sieci pomiarowych przez wiele miast , które mają problemy z tzw. niską emisją.




W ub.r. Urząd Miejski zakupił i zamontował na budynkach szkolnych pierwsze cztery sensory Airly. Później zainstalowano kolejne urządzenia. W powstanie sieci czujników włączyły się także inne instytucje i firmy. Obecnie poziom zanieczyszczenia powietrza mierzy już 20 sensorów.




O Mielec Lokalnie 3131 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.