MKS chce stawiać na gaz
Prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej , Ewa Garncarz przekonuje, że dzięki strategii rozwoju elektromobilności, którą sporządzić zamierza magistrat, będzie można ubiegać się nie tylko o dotację na autobusy napędzane energią elektryczną, ale również gazem ziemnym

– Jako jedno z nielicznych miast mamy w Mielcu stację tankowania gazem ziemnym i to wybudowaną przez PGNIG, nie z naszych pieniędzy – podkreśla prezes MKS. – Już teraz mamy 9 autobusów zasilanych gazem ziemnym. Jeśli taką strategię będziemy mieć, to dość znacznie wzrosną nasze szanse na uzyskanie dotacji do autobusów zasilanych gazem CNG.
Mielecki magistrat przystąpił również do programu E-bus, w ramach którego w latach 2020-21 planujemy zakup pięciu autobusów napędzanych energią elektryczną.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.