Rusza budowa mostu na Wisłoce. „To historyczna chwila” [FILM]

W końcu stało się. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę drugiego w Mielcu mostu na Wisłoce wraz z drogami dojazdowymi. Uruchomienia procedury w systemie komputerowym dokonał osobiście marszałek Władysław Ortyl.

Termin zakończenia prac to 30 październik 2019 r. Inwestycja być dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego. Na ten cel województwo zarezerwowało 80 mln. zł.
Przeprawa przez Wisłokę ma być elementem szlaku komunikacyjnego, który połączy obwodnicę Mielca z Piątkowcem. W ramach zadania powstaną również wiadukt nad linią kolejową i północna obwodnica miasta. Obecnie PZDW przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na budowę drogi wojewódzkiej. Będzie ona biec od nowo budowanego ronda w Rzędzianowicach na południowy wschód do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w Mielcu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.