Zwycięstwo z Jastrzębiem

Piłkarze Stali Mielec pewnie pokonali GKS Jastrzębie 3:1. Piątkowy (04.10) mecz był debiutem „świeżo upieczonego” trenera Dariusza Marca przed mielecką publicznością. Jak się okazuje, zwycięskim. Dzięki temu FKS wrócił do ścisłej czołówki tabeli Fortuna I Ligi.

Pierwszego gola w 18. minucie zdobył Andreja Prokić. To jego dopiero pierwsze trafienie w tym sezonie. Goście doprowadzili do remisu kilkanaście minut później. W drugiej połowie na 2:1 podwyższył Krystian Getinger. Gol ten wzbudził jednak sporo kontrowersji, bo piłka podczas akcji miała wyjść za końcową linię. Wynik meczu na 3:1 w doliczonym czasie gry ustalił Adrian Paluchowski.

W niedzielę (13.10) Stal miała zagrać wyjazdowy mecz z Odrą Opole. Jednak ze względu na powołanie do reprezentacji jednego z zawodników gospodarzy, spotkanie to przełożono na 24 października. Zatem najbliższy mecz FKS rozegra w piątek (18.10) w Mielcu z Sandecją Nowy Sącz.