Zaatakowali przechodnia, szarpali, grozili i okradli

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy dokonali rozboju na terenie Mielca. Zaatakowali 20-latka, szarpali, grozili, a na koniec okradli z pieniędzy.

Jeden ze sprawców rozboju wpadł podczas ustalania sprawców kradzieży w sklepach, do jakich dochodziło w ostatnim roku na terenie miasta. Ginęły przede wszystkim artykuły spożywcze i alkohol. Policjanci ustalili, że związek z tym może mieć 36-letni mężczyzna, zatrzymali go.
Z czasem okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakie ma on na swoim koncie. Wspólnie ze swoim 39-letnim kolegą, zaatakował 20-letniego mieszkańca Mielca. Obaj grozili młodemu mężczyźnie, szarpali go i okradli z portfela, w którym znajdowały się pieniądze oraz karty bankomatowe.

Obaj napastnicy usłyszeli zarzut rozboju, 36-latek dodatkowo kradzieży i kierowania gróźb karalnych. Na wniosek mieleckiej policji sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 2 miesięcy. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.