Alarmy bombowe w mieleckich podstawówkach
Do szkół podstawowych na terenie powiatu mieleckiego dotarły dziś maile o podłożeniu ładunku wybuchowego lub gazu bojowego. Policja odnotowała trzynaście takich zgłoszeń.
Wszystko wskazuje na to, że alarmy te mają związek z rozpoczynającymi się właśnie trzydniowymi egzaminami dla ośmioklasistów.

W całym kraju do trzydniowych egzaminów przystąpiło ponad 360 tysięcy uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Rozpoczęli dziś od języka polskiego, jutro będzie matematyka, a pojutrze – język obcy. Wyniki ogłoszone będą 2 lipca.

Egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym, uczniowie muszą zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej.

Jak zwykle w takich sytuacjach policja odnotowuje alarmy bombowe w poszczególnych szkołach. Na szczęście w stu procentach są one fałszywe.
Dziś do godziny 10 w powiecie mieleckim email o podłożeniu ładunku wybuchowego lub gazu bojowego dotarł aż do trzynastu szkół podstawowych.

– Policjanci już wcześniej współpracowali z placówkami oświatowymi w tym zakresie. Dyrektorzy szkół znają procedury i schemat postępowania w takiej sytuacji. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie – mówi Urszula Chmura z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.