Wielkie święto futbolu w Mielcu. Stal pokonuje 14-krotnego Mistrza Polski

Na ten dzień czekały tysiące kibiców popularnego FKS-u. Dziś (28.07 sezon zainaugurowali piłkarze mieleckiej Stali. Zaczęli od wysokiego „C”, bo od razu od starcia z 14-krotnym Mistrzem Polski – Ruchem Chorzów, który typowany jest jako jeden z faworytów do awansu na poziom Ekstraklasy.

O tym jak wielki panował głód piłki w Mielcu, niech świadczy to, że na kameralnym stadionie przy ulicy Solskiej zjawiło się pięć tysięcy kibiców! To wysoka frekwencja, bardzo rzadko spotykana w I lidze.

Stal Mielec 💙

Opublikowany przez FKS Stal Mielec na 28 lipca 2017

W pierwszej 45. minutach klasę kilka razy pokazał wypożyczony z Legii Warszawa młodziutki bramkarz, Radosław Majecki, który wybronił kilka groźnych strzałów gości.

Drugą połowę Stal rozpoczęła od piorunującego uderzenia. Dosłownie sekundy po wznowieniu gry Łukasz Wroński, wykorzystał zagapienie obrońców Ruchu i strzałem po ziemi pokonał bramkarza rywali. W 63. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Krystian Getinger. Nie zdołowało to jednak mielczan, którzy do końca meczu kontrolowali wydarzenia na boisku i zasłużenie wywalczyli cenne trzy punkty.

Bohaterem okrzyknięto zdobywcę jedynego gola spotkania, 23-letniego Łukasza Wrońskiego, który przed sezonem Stal pozyskała z Wigier Suwałki. Mało kto wie, że ma on również na swoim koncie przygodę z Ekstraklasą, gdzie w barwach GKS Bełchatów rozegrał 37 meczy i 2 gole.

Konferencja prasowa po piątkowym meczu FKS Stal Mielec 1:0 Ruch Chorzów. Co powiedzieli trenerzy? Zapraszamy!

Stal wystąpiła w składzie: Radosław Majecki – Dominik Sadzawicki, Krzysztof Kiercz, Angeł Grynczow, Krystian Getinger – Łukasz Wroński (84. Dorian Buczek), Waldemar Gancarczyk, Piotr Marciniec, Edgar Bernhardt (54. Przemysław Lech), Mateusz Cholewiak – Dejan Đermanović (72. Maks Banaszewski).