Militariada pełna atrakcji
W najbliższą sobotę (29.07) na bulwarach nad Wisłoką odbędzie się tegoroczna edycja Mieleckiego Zlotu Militarnego. Imprezę o godz. 11 zainauguruje msza św. w kościółku św. Marka.
Następnie uczestnicy pikniku przeniosą się na bulwary, gdzie będą miały miejsce: dioramy, prezentacje uzbrojenia i zabytkowych pojazdów militarnych, a także inne atrakcje. Na godz. 14 zaplanowano nadanie bulwarom patronatu hetmana Mikołaja Mieleckiego oraz mała inscenizacja XVI w. Godzinę później odbędzie się prezentacja uzbrojenia i wyposażenia Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Gwoździem programu będzie rekonstrukcja rozbicia posterunku MO-UB przez oddział Narodowych Sił Zbrojnych (godz. 16.30). W programie imprezy też: zrzut skoczków spadochronowych, bieg koroną wałów, pokaz szarży i musztry ułańskiej w wykonaniu Kawalerii Kowalów 24 Pułku Ułanów. O godz. 19 odbędzie się koncert pieśni i ballady w wykonaniu Arlety Lemańskiej i Wojciecha Bardowskiego.

O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.