Dziś w Niecieczy Stal Mielec rozpoczyna nowy sezon

Cud w Poznaniu. Stal Mielec wygrywa z Lechem 1-2

Na ten dzień kibice Stali Mielec czekali ponad dwa miesiące. Już dziś, o godzinie 18 w Niecieczy piłkarze FKS zainaugurują nowy sezon Ekstraklasy.

Za mielczanami ponad pięciotygodniowy okres przygotowawczy. W pierwszej fazie zawodnicy FKS przede wszystkim „ładowali akumulatory”, w drugiej zaś szlifowali elementy czysto piłkarskie.
Start w Niecieczy

– Trener Włodzimierz Gąsior wykonał określoną pracę. Ja ze sztabem dokonuję pewnych modyfikacji, ale nie odwracam niczego do góry nogami. Myślę, że czas będzie działać na naszą korzyść. Z Termaliką jako trener Stomilu Olsztyn miałem okazję rywalizować. Wiem, czego się spodziewać. Stal wydaje się faworytem, zobaczymy, czy potwierdzimy to na boisku – mówi trener Adam Majewski, który szkoleniowcem FKS został na finiszu przygotowań.

Mecz w Niecieczy otworzy nowy sezon Ekstraklasy. W związku z tym wszystkie oczy kibiców w Polsce będą więc zwrócone na piłkarzy Stali i Termaliki.

– Cieszymy się, że to my inaugurujemy rozgrywki. Przerwa między sezonami była krótka. Na szczęście nie doszło do dużych zmian kadrowych. To są tzw. derby, bo Nieciecza jest blisko Mielca. Jedziemy powalczyć o trzy punkt – zapewnia.
Nowy styl?

– Mamy swoją filozofię gry i mam nadzieję, że ten pomysł wypali już dziś. Drużyna ma zmienić proporcje między defensywą a ofensywą, Nie chcę, by zespół był kojarzony z grą bezpośrednią, ale żeby kreował sytuacje poprzez budowanie akcji. Sam byłem graczem technicznym i będę to samo wpajał piłkarzom – zaznaczył Adam Majewski.

Mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza – FKS Stal Mielec rozpocznie się o godzinie 18:00. Spotkanie to będzie można obejrzeć w Canal+Sport i nSport+.

Osłabienia, wzmocnienia

W letniej przerwie mielecką Stal opuściło ośmiu piłkarzy plus trener Włodzimierz Gąsior.

Odeszli:

 • Jakub Wróbel do Resovii Rzeszów.
 • Robert Dadok do Górnika Zabrze.
 • Andreja Prokić do Stali Rzeszów.
 • Wojciech Błyszko wraca do Jagielloni Białystok.
 • Damian Pawłowski wraca do Wisły Kraków.
 • Petteri Forsell.
 • Wojciech Lisowski.
 • Szymon Stasik.
Przyszli:

 • Marcin Budziński (31 l.) – doświadczony pomocnik. Łącznie w swojej karierze zagrał w 295 meczach ligowych (na szczeblu Ekstraklasy i pierwszej ligi) i pucharowych. Zdobył w nich 35 bramek i zaliczył 32 asysty. W sezonie 2017/18 występował w barwach Melbourne City FC.

 • Mateusz Wyjadłowski (21 l.) – prawy wahadłowy, wypożyczony na rok z Jagiellonii Białystok.
 • Kamil Duszkiewicz (19 l.) – napastnik, wychowanek Stali Mielec. Ostatni sezon spędził w czwartej lidze: jesienią w rezerwach FKS, wiosną natomiast w Sokole Kolbuszowa Dolna.
 • Maksymilian Sitek (20 l.) – przychodzi na zasadzie rocznego wypożyczenia z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Może grać w pomocy i w ataku.
 • Wiktor Kłos (21 l.) – pomocnik, który ostatnie półtora roku spędził w Stali Rzeszów.
 • Eryk Galara (21 l.) – występuje na pozycji środkowego pomocnika. Poprzedni sezon spędził w Wólczance Wólka Pełkińska. Tam wystąpił w 33 spotkaniach, w których zdobył 5 bramek.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.