W piątek odbędzie się otwarcie nowej siedziby mieleckiej biblioteki

Dobiegła końca realizacja jednej z największych inwestycji Mielca ostatnich lat. Chodzi o przebudowę siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej. Koszt przedsięwzięcia przekroczył 20 milionów złotych. Uroczyste oddanie obiektu do użytku odbędzie się już w piątek (25.10) .
Dzięki nadbudowie jednego piętra nowa biblioteka zwiększyła swoją kubaturę, zyskała również nowoczesny wygląd. W holu MBP pojawiła się dwukondygnacyjną przestrzeń wystawiennicza. W obiekcie nowym swoje miejsce znajdą m.in.: Centrum Informacji o Regionie, czytelnia naukowa i czasopism bieżących, e-czytelnia i e-biblioteka, Kącik Dziecka oraz Strefa Nastolatka.

Tak wyglądała biblioteka przed przebudową.

Uroczyste otwarcie nowej biblioteki odbędzie się w piątek (25.10), o godz. 14. W programie m.in.: koncert poetycki Tadeusza Wywrockiego w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej, otwarcie wystawy Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, oraz potkanie z Michałem Ogórkiem, znanym satyrykiem i krytykiem filmowym. Wstęp jest wolny.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.