Stal wraca ze Szczecina z zasłużoną porażką

Lech wygrywa po błędach bramkarza Stali W[WIDEO]

Bo słabym meczu piłkarze Stali Mielec przegrali dziś na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:0. Jej statystyki po 90. minutach to: jeden strzał celny, jeden niecelny i jeden zablokowany.

Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego od początku spotkania „zamurowali się” na swojej połowie. Efekt był taki, że po 20 minutach meczu Pogoń miała aż 78 procent posiadania piłki.

Teraz z Lechem Poznań

Przełamanie nastąpiło w 43. minucie, kiedy to napastnik gospodarzy strzelił na 1:0. Kwadrans później było już 2:0. „Portowcy” wykorzystali rzut karny po przewinieniu Bożydara Czorbadżijskiego. Do końca spotkania Stal nie zaproponowała nic ciekawego i w pełni zasłużenie przegrała.

W następnej kolejce FKS zmierzy się swoim stadionie z Lechem Poznań, który wczoraj wysoko pokonał Podbeskidzie Bielsko-Białą 4:0. Spotkanie to zaplanowano na niedzielę (13.12), o godzinie 15. To będzie ostatni w tym roku mecz Ekstraklasy w Mielcu.

12 kolejka PKO BP Ekstraklasy, poniedziałek, 7 XII 2020 r.
Pogoń Szczecin -– FKS Stal Mielec: 2:0
FKS: Michał Gliwa – Bozhidar Chorbadzhiyski, Mateusz Żyro, Maciej Domański, Mateusz Mak (61′ Robert Dadok), Kamil Kościelny, Petteri Forsell (61′ Andreja Prokić), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Matras (82′ Jakub Wróbel), Krystian Getinger, (68′ Marcin Flis), Łukasz Zjawiński (68′ Łukasz Seweryn)