Zbigniew Torbus odwołany z funkcji dyrektora szpitala

Zbigniew Torbus odwołany z funkcji dyrektora szpitala

Zarząd Powiatu odwołał Zbigniewa Torbusa z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Powód? Złożenie przez niego oświadczenia majątkowego po terminie.

Dziś (08.12) władze powiatu powierzyły Zbigniewowi Torbusowi pełnienie obowiązków szefa szpitala do dnia wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu, ale nie dłużej niż na sześć miesięcy.

Odwołanie go ze stanowiska może dziwić. Jego wybór bowiem poprzedziła głęboka analiza, przynajmniej tak wynikało z zapewnień ze strony starostwa.

Decyzję o jego powołaniu zaledwie dwa miesiące temu (07.10) podjął Zarząd Powiatu. Wcześniej jego kandydaturę zarekomendowała komisja konkursowa w składzie: Józef Smaczny, Bogusław Peret, Paweł Martyński, Janusz Ździebło i Henryk Niedbała. Dyrektorem szpitala chciał zostać trzy osoby.
Zbigniew Torbus związany jest z mieleckim szpitalem od lat. Zanim został jego dyrektorem, przez pół roku pełnił jego obowiązki. Wcześniej był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych lecznicy.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Przecież to da jakieś jaja 😃. Czyżby chodziło o wypłatę odprawy???
    Tak to wygląda jednak teraz po dwóch miesiącach a kolejna później za pełnienie obowiązków kolejna odprawa. 😃

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.