RZĘDZIANOWICE. Pijany kierowca wiózł mężczyznę objętego kwarantanną

W Rzędzianowicach, w gminie Mielec, policjanci zatrzymali kierowcę, który miał ponad 3. promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wiózł on pasażera, który… jest podejrzany o zakażenie koronawirusem i w związku z tym objęty jest domową kwarantanną.

Dziwnie poruszającego się fiata stilo zauważył młody mężczyzna, który jechał za tym pojazdem. Podejrzewał, że kierowca może być nietrzeźwy. Zadzwonił więc na policję.

Z powiatu dębickiego

Stilo zatrzymało się na poboczu, a zgłaszający w pobliżu relacjonował dyżurnemu, co widzi. Mundurowi, którzy dotarli na miejsce ustalili, że kierowca fiata to 35-letni mieszkaniec powiatu dębickiego.

W czasie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że pasażer fiata, jest objęty kwarantanną. Samochodem podróżowała jeszcze młoda kobieta. Policjanci, którzy mieli kontakt z mężczyznami, zostali objęci izolacją, do czasu otrzymania wyników badań.
35-latek, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wobec pasażera objętego kwarantanną, policjanci wszczęli czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem. O zdarzeniu poinformowane zostały służby sanitarne, które mogą nałożyć na mężczyznę wysoką karę finansową. W tej sprawie trwają dalsze czynności.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.