Powiększą cmentarz komunalny. Miejsc na pochówki ma starczyć na 10 lat

Miejscy urbaniści rozpoczęli prace związane ze sporządzaniem planu zagospodarowania przestrzennego Cmentarza Komunalnego przy ulicy Królowej Jadwigi w Mielcu. Dzięki temu ta dziś największa mielecka nekropolia ma zwiększyć swój obszar aż o 30 procent. 

Wstępnie wyznaczono teren przylegający do północno-wschodniej części cmentarza (od strony obwodnicy miasta), który będzie można wykorzystać do zwiększenia jej powierzchni.
Prace związane ze sporządzeniem planu przestrzennego mogą  potrwać około półtora roku. Potrzebna też będzie zgoda na wylesienie wskazanego terenu. To też może trochę potrwać. Jeżeli dojdzie do inwestycji, to obecnie użytkowany obszar cmentarza zwiększy się o około 30 procent. Wstępne szacunki wskazują na to że dzięki temu miejsca na pochówki w tej lokalizacji wystarczy na ponad 10 lat.

Czytaj również

Latający dron nie nie pozwalał się skupić na cmentarzu?
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.