Mielecki szpital do prywatyzacji? Radny: – W pierwszej kolejności najlepszy oddział

Marian Kokoszka, wiceprzewodniczący Rady Miasta,sugeruje, że Szpital Specjalistyczny w Mielcu może czekać prywatyzacja. Starostwo Powiatowe nie komentuje tej wypowiedzi.

Dochodzą do mnie sygnały, iż dosyć dynamicznie rozgrywają się kwestie związane z prywatyzacją szpitala. Niestety, to muszę powiedzieć z niepokojem. Mowa jest również o tym, że w pierwszej kolejności prywatyzowany byłby jeden z najbardziej dochodowych oddziałów – alarmował Marian Kokoszka.
Wiceprzewodniczący zaapelował również o zorganizowanie debaty na temat mieleckiej służby zdrowia  – Powinniśmy się tym tematem zająć, żeby przeciwdziałać tego typu tendencjom, bo ja przypomnę, że w ten szpital zainwestowaliśmy jako samorząd miejski mnóstwo środków publicznych. Było w tej sprawie  wiele uchwał. Dlatego chciałbym, żebyśmy z troską patrzyli na to, co się tam dzieje – zaznaczył

Starostwo: – Bez komentarza

Zdziwienia wypowiedzią Mariana Kokoszki nie krył Bogdan Bieniek, przewodniczący Rady Miasta, na co dzień naczelnik jednego z wydziałów w Starostwie Powiatowym: – Powiem szczerze, że nie słyszałem informacji o jakichś prywatyzacjach szpitala – oznajmił Bieniek. – Jest cały czas problem wyników finansowych, bo w ub.r. pojawił spory deficyt i w tym roku też jest prognoza niepokojąca. I nad tym pracują zarówno dyrekcja szpitala, jak i Zarząd Powiatu. Ale może nie mam pełnej wiedzy…
– Nie będziemy komentować wypowiedzi pana radnego Kokoszki, choć przyznam że brzmi ona co najmniej sensacyjnie – oświadczył z kolei Marek Patyk, rzecznik starosty mieleckiego. – Pan wiceprzewodniczący wspominał coś o „faktach”, których jednak nie wyjawił. Zarówno Zarząd Powiatu, jak Rada Powiatu chętnie zapozna się z czymś, co wie – jak dotąd – tylko pan Marian Kokoszka.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.