Nowym mostem przez Wisłokę pojedziemy już za trzy miesiące

Oba brzegi nowego mostu na Wisłoce są już połączone! Kierowcy mają nim pojechać już w połowie kwietnia. Przeprawa zlokalizowana jest w północno-zachodniej części gminy Mielec, pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem. Koszt inwestycji to prawie 44 miliony złotych.
Na drugi most na Wisłoce mieszkańcy czekają od dziesięcioleci. Jedyny taki obiekt zlokalizowany jest w ciągu ulicy Legionów i przeważnie jest on zakorkowany. Najbliższe Mielca przeprawy znajdują się w Gawłuszowicach, Przecławiu i Borowej.  Nowy most ma być znacznie bliżej od wymienionych, bo w północno-zachodniej części gminy Mielec, pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem.

Nośność 50 ton

Długość nowej przeprawy ma liczyć około 550 metrów. Ma to być obiekt o najwyższej klasie nośności, co umożliwi poruszanie się tam pojazdom o wadze do 50 ton. Konstrukcja zostanie wyposażona w: jezdnię, szeroki chodnik, bariery ochronne i balustrady. Koszt przedsięwzięcia to prawie 44 mln zł.

Wraz z mostem powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej. Rozpoczynać się on będzie na wysokości ulicy Kosmonautów w Mielcu, następnie prowadzić będzie przez Złotniki, nową przyszłą przeprawą aż do Rzędzianowic. Droga o długości 3 km. zostanie wyposażona w 3,5-metrowe pasy ruchu i pobocza.
A kiedy wiadukt?

Powstaną także: trzy ronda (jedno w Rzędzianowicach i dwa w Chorzelowie), skrzyżowanie w Złotnikach oraz chodniki i oświetlenie uliczne – Pracujemy zgodnie z harmonogramem. W połowie kwietnia przeprawa będzie gotowa – powiedział Dariusz Jochymek z firmy Budimex, wykonawcy inwestycji.

Mam nadzieję że także w kwietniu ogłosimy przetarg na dalszy przebieg drogi od Rzędzianowic do Piątkowca – zaznaczył Władysław Ortyl, marszałek województwa. – Liczę,  że powiat i miasto w miarę możliwości szybko przeprowadzą budowę wiaduktu. Wtedy ten układ drogowy będzie już kompleksowy.
Przeczytaj również

Rusza budowa mostu [FILM]
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.