Niebywały sukces mieleckiego futbolu. Stal w ćwierćfinale Pucharu Polski

Piłkarze mieleckiej Stali wygrali dziś (05.12) na wyjeździe z drugoligowymi Błękitnymi Stargard i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. To największy sukces podkarpackiej piłki nożnej od 11 lat, kiedy to na ten szczebel tych samych rozgrywek dotarł Stal Sanok.
Mecz w Stargardzie był wyrównany. ale to mielczanie jako pierwsi „ukłuli” rywala. W 27. minucie uczynił to Adrian Paluchowski. Gospodarze się jednak nie załamali i doprowadzili do wyrównania. Kiedy wydawało się, że miejscowi pójdą za ciosem, zwycięską (jak się okazało) zdobył Mateusz Mak.

 
1/8 finału Puchar Polski, środa, 5 grudnia
Błękitni StargardStal Mielec: 1-2 (Paluchowski 27’, Mak 70’)
FKS: Damian Primel – Mateusz Żyro, Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić, Mateusz Mak, Adrian Paluchowski (90′ Josip Barisic), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Lukas Bielak (46′ Bartosz Nowak), Wojciech Lisowski (77′ Szymon Stasik).
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.