Niebywały sukces filmu z Mielca
No i stało się. Etiuda pt. „Ojciec i Syn” zdobył laur Festiwalu Filmowego „Niepokorni-Niezłomni-Wyklęci”, który odbywał się od środy do soboty (27-30.09) w Gdyni. Produkcja w reżyserii Aleksandry Kościelnej i Wioletty Kilian, uczennic I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, wygrała kategorię „Młodzi Dla Historii”.
Kategoria Młodzi Dla Historii – I miejsce!!!Specjalne podziękowania dla chlopaków z naszej GRH im. W. Lisa "Mściciela" i dla Włodka Gumiennego za pomoc w montażu!

Opublikowany przez Romuald Rzet na 30 września 2017
Kapituła Festiwalu „N-N-W” przyznała też wyróżnienie pośmiertnie mielczaninowi Eugeniuszowi Szyfnerowi (1922-2017), Sprawiedliwemu Wśród Narodów Świata. Statuetkę odebrała jego córka.Twórczynie filmu podkreślają, że inspirację dla swojej działalności znalazły w trakcie I Mieleckiej Retrospektywy, która odbywała się w czerwcu, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu z inicjatywy Klubu Historycznego „Prawda i Pamięć”. I to właśnie wsparcie klubu w osobie jego wiceprezesa Romualda Rzeszutka, który towarzyszyły dziewczynom na festiwalu w Gdyni, dało sukces.
W filmie Marian Rzeszutek opowiada o bitwie w Ostrowach Tuszowskich, jaką stoczył oddział mjr Hieronima Dekutowskiego „Zapory” z sowietami i polskimi komunistami . Więcej o tym TUTAJ.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.