Nie żyje Ryszard Per – zadziora ze Stali Mielec

Nie żyje Ryszard Per - zadziora ze Stali Mielec

Po długiej chorobie zmarł Ryszard Per – legendarny obrońca Stali Mielec, który był znany ze swej  waleczności. Zawsze grał bardzo ambitnie, braki fizyczne nadrabiał niesamowitą walecznością. Miał 68 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (28.11) w Krakowie.
Ryszard Per był wychowankiem małej krakowskiej Prądniczanki. Był wielokrotnym reprezentantem Polski juniorów. Z kadrą U-23 zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w 1973 roku, mając za partnera między innymi Andrzeja Szarmacha.

Ambitny, grał bardzo agresywnie, ostro, na pograniczu faulu. Braki fizyczne (niewysoki, szczupły) nadrabiał niesamowitą walecznością.

Potrafił wykluczyć z gry lepszych przeciwników, nie bał się starć z silniejszymi fizycznie zawodnikami. Dzięki swojej szybkości i zwinności, często wygrywał pojedynki główkowe z wysokimi napastnikami.
Nosił charakterystyczne, bardzo długie włosy. W Mielcu się ożenił i mieszkał w jednym bloku z Grzegorzem Lato i Zbigniewem Hnatio.

W barwach Stali Mielec zaliczył 128 ligowych meczów i 10 w pucharach europejskich. Ostatnim jego spotkaniem w FKS był wyjazdowy pojedynek z 15 października 1978 roku z Lechem Poznań 0-1.

Z Mielca powrócił do Cracovii, gdzie grał jeszcze przez prawie trzy lata. Następnie próbował sił w trenerce i sędziowaniu, ale bez większych osiągnięć.
Ostatnio zmagał się z ciężką chorobą. Pogrzeb Ryszarda Pera odbędzie się w poniedziałek (28.11), o godz. 10.20 na Cmentarzu Batowickim w Krakowie.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.