Na lotnisku wybudowali stację paliw i drogę kołowania z płytą postojową

Mieleckie lotnisko doczekało się stacji paliw. Obiekt ten umożliwia tankowanie każdego samolotu. Dotychczas każdy lądujący w tym miejscy robił to na własną rękę. Inwestycja ta ma pobudzić ruch na lotnisku, szczególnie związany z krótkimi lotami biznesowymi.
Nowoczesna  stacja oferuje dwa najbardziej popularne rodzaje paliw lotniczych: JET A-1 i AVGAS 100LL. Jest samoobsługowa, zapewnia też możliwość płatności kartą bankomatową. Pierwszego tankowania samolotu dokonali prezydent Jacek Wiśniewski i Łukasz Kalinka, prezes spółki Lotnisko Mielec.

Stacja meteorologiczna

Inną inwestycją na lotnisku jest droga kołowania z płytą postojową dla samolotów. Do tej pory statki powietrzne, po wylądowaniu, musiały zawracać na drodze startowej, blokując w ten sposób inne samoloty. Teraz będą miały możliwość zwolnienia i kołowania na nowej drodze.

Sukcesywnie realizujemy długoterminowy plan rozwoju naszego lotniska – mówi Łukasz Kalinka. – Cały czas poszukujemy nowych kierunków rozwoju. Ostatnio skupiamy się na doprowadzeniu do stanu, w którym warunki atmosferyczne nie będą ograniczać możliwości lądowania na lotnisku.
Jedną z planowanych inwestycji jest powstanie stacji meteorologicznej, która zostanie wpięta w ogólnopolski system i w oparciu o satelitę zapewni bieżące informacje o warunkach pogodowych.
O Mielec Lokalnie 3089 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.