W gminie Przecław można już pić wodę, ale tylko po przegotowaniuW Przecławiu od kilku dni trwa czyszczenie sieci wodociągowej i wygląda na to, że jest już lepiej. – Na chwilę obecną woda nadaje się już do picia, ale po przegotowaniu jej przez minimum dwie minuty – informuje Renata Siembab, burmistrz Przecławia. Dotyczy to już wszystkich miejscowości gminy; również Rzemienia, w którym sytuacja była najtrudniejsza.

Przypomnijmy, że tydzień temu Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Mielcu ogłosił wykrycie bakterii coli w wodociągu Tuszyma. Z dnia na dzień wody pozbawione zostały wszystkie miejscowości gminy Przecław: Błonie, Podole, Kiełków, Zaborcze, Wylów, Przecław i Łączki Brzeskie, Tuszyma, Biały Bór i Rzemień. Dotknęło to też ulice Grabiową i Kolejową w Mielcu, które w wodę zaopatruje sieć Tuszyma.
Sytuacja jest nieco lepsza, ale do ideału daleko, i co gorsza – nie jest wykluczone, że sytuacja się nie powtórzy. Co dalej? – Zrobię wszystko, aby poprawiać przestarzałą i nieremontowaną od niepamiętnych lat sieć wodociągową – napisała Renata Siembab na Facebooku. – Jestem burmistrzem od roku. W związku z tym niech osoby odpowiedzialne i decyzyjne do 18 listopada 2018 r.  same uderzą się w piersi. Mam nadzieję, iż wszyscy z tej lekcji wyciągniemy wnioski, jak ważne jest dbanie o środowisko.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.