Aeroklub dostał wypowiedzenie najmu. Czy to koniec tej organizacji w Mielcu?

Wypadek na mieleckim lotnisku [ZDJĘCIE]

Aeroklub Mielecki im. Braci Działowskich, który od prawie ośmiu dekad propaguje tradycje lotnicze miasta, może stracić swoją siedzibę. Agencja Rozwoju Regionalnego MARR wypowiedziała mu umowę najmu nieruchomości przy lotnisku.

Aeroklub Mielecki powstał 77 lat temu, by kultywować tradycje miasta i szkolić kadrę lotniczą.

Pierwszą siedzibę AM w latach 70-tych XX w czynie społecznym wybudowali jego członkowie.
W 2005 roku w związku z powstaniem Parku Przemysłowego w południowo-zachodniej części lotniska, Aeroklub przeniesiono na północ do obiektu, który wybudowano za środki unijne w ramach Parku, który zarządzany jest przez spółkę MARR. Wydawało się, że nic złego stać się nie może.

Tymczasem pod koniec ubiegłego miesiąca Agencja przesłała AM wypowiedzenie umowy najmu.

Po stronie Aeroklubu stanęli radni Naszego Mielca, na czele z Bogdanem Bieńkiem, przewodniczącym Rady Miasta. Na konferencji prasowej poinformowali oni o swoim wniosku do prezydenta Jacka Wiśniewskiego o… niezwłoczne odwołanie zarządu MARR.

– Decyzję o wypowiedzeniu umowy najmu hangaru podjęto wbrew uzgodnieniom z przeszłości pomiędzy Urzędem Miasta, Agencją Rozwoju Przemysłu oraz spółką MARR o zagwarantowaniu Aeroklubowi siedziby na północną cześć lotniska – przekazywali radni.
W odpowiedzi na to Agencja rozesłała do mieleckich mediów oświadczenie. Czytamy w nim, że rozwiązanie umowy najmu z Aeroklubem nastąpiło w oparciu o procedurę określoną w umowie najmu:

– Długi okres wypowiedzenia (pół roku – od red.) daje stronom możliwość uzgodnienia dalszych warunków współpracy (…). Z uwagi na stosowane przez nas standardy nie przekazujemy do przestrzeni publicznej szczegółów umów.

– Radni Naszego Mielca poinformowali o umowie zawartej między Urzędem Miasta, ARP. a MARR, która nakładała na Agencję rzekome zobowiązania względem Aeroklubu. Informujemy, iż umowa taka nie jest nam znana.
– W okresie wypowiedzenia umowy zależy nam na uporządkowaniu, wyjaśnieniu oraz uregulowaniu dalszego użytkowania hali przy ulicy Lotniskowej przez Aeroklub na warunkach uwzględniających uzasadnione interesy obydwu stron, nie zaś na zakończeniu współpracy z tym podmiotem.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.