MIELEC. Dwa mecze i cztery punkty Stali w wyścigu do Ekstraklasy [WIDEO]

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa rozgrywki „odmroziła” piłkarska I liga, a wraz z nią FKS Stal Mielec. Nasza drużyna w dwóch pierwszych meczach zdobyła cztery punkty i plasuje się na trzecim miejscu, tracą do lidera zaledwie „oczko”.

We wtorek (02.06), w pierwszej kolejce po „odmrożeniu” rozgrywek,  mielczanie wygrali wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica 1-2. Obie bramki zdobył pozyskany w przerwie zimowej Michał Żyro.

Trzy dni później, w piątek (05.06) na własnych stadionie FKS bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice. Mimo, że obie ekipy dzieli spory dystans w tabeli, mecz był wyrównany. Bliski zdobycia gola dla gospodarzy był Grzegorz Tomasiewicz, ale trafił w poprzeczkę. Bliski strzelenia gola był też Maciej Urbańczyk. W 90. minucie z pola karnego strzelał Bartosz Nowak, ale ponad bramką.

W następnej kolejce Stal ( już z nowym prezesem Bogusław Wyparło) zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy (10. miejsce w tabeli). Mecz ten odbędzie się w niedzielę  (14.06), o godzinie 15:10.
24. kolejka Fortuna 1 Liga, piątek, 5 czerwca
Stal Mielec – Puszcza Niepołomice: 0-0
FKS: Jakub Wrąbel – Mateusz Żyro, Maciej Domański (59′ Bartosz Nowak), Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić, Mateusz Mak, Szymon Stasik (87′ Bartłomiej Kiełbasa), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Robert Dadok (46′ Michał Żyro).

23. kolejka Fortuna 1 Liga, wtorek, 2 czerwca
Miedź Legnica – Stal Mielec 1:2 (Michał Żyro 11’, 37’)
FKS: Jakub Wrąbel – Mateusz Żyro, Maciej Domański (64′ Grzegorz Tomasiewicz), Maciej Urbańczyk, Mateusz Mak (52′ Robert Dadok), Michał Żyro (73′ Lukas Bielak ), Bartłomiej Kiełbasa, Bartosz Nowak, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Jakub Bartosz.
 
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.