MIELEC. Dwa mecze i cztery punkty Stali w wyścigu do Ekstraklasy [WIDEO]

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa rozgrywki „odmroziła” piłkarska I liga, a wraz z nią FKS Stal Mielec. Nasza drużyna w dwóch pierwszych meczach zdobyła cztery punkty i plasuje się na trzecim miejscu, tracą do lidera zaledwie „oczko”.

We wtorek (02.06), w pierwszej kolejce po „odmrożeniu” rozgrywek,  mielczanie wygrali wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica 1-2. Obie bramki zdobył pozyskany w przerwie zimowej Michał Żyro.

Trzy dni później, w piątek (05.06) na własnych stadionie FKS bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice. Mimo, że obie ekipy dzieli spory dystans w tabeli, mecz był wyrównany. Bliski zdobycia gola dla gospodarzy był Grzegorz Tomasiewicz, ale trafił w poprzeczkę. Bliski strzelenia gola był też Maciej Urbańczyk. W 90. minucie z pola karnego strzelał Bartosz Nowak, ale ponad bramką.

W następnej kolejce Stal ( już z nowym prezesem Bogusław Wyparło) zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy (10. miejsce w tabeli). Mecz ten odbędzie się w niedzielę  (14.06), o godzinie 15:10.