MIELEC. Pływalnia kryta na Smoczce znowu otwarta dla mieszkańców

Po przerwie związanej z epidemią koronawirusa funkcjonowanie rozpoczyna pływalnia kryta przy ulicy Powstańców Warszawy. Obiekt ten zostanie otwarty w piątek (12.06).

Warunkiem korzystania z mieleckiej pływalni będzie jednak spełnienie wymogów sanitarnych. Maksymalna liczba osób, która jednocześnie będzie mogła korzystać z mieleckiego obiektu,  to 48 osób, natomiast na jednym torze będzie mogło pływać maksymalnie cztery osoby. Ale to nie wszystko.

Zasady korzystania z basenu

  1. Dezynfekcja rąk przez użytkowników po wejściu na teren obiektu oraz po wyjściu z hali basenowej.
  2. Osłony (maseczki) na usta i nos przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni.
  3. Zachowanie niezbędnego dystansu dwumetrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce oraz w otoczeniu mieleckiej pływalni (szatnia, natryski) i utrzymywanie minimalnej odległości od innych osób wynoszącej 2 m, także podczas pływania w basenie.
  4. Przestrzeganie zasad higieny użytkowników na pływalni – obowiązkowa  i  staranna kąpiel oraz umycie całego ciała pod natryskiem (z użyciem dostępnego mydła) przed wejściem na halę basenową. Przejście do hali basenowej przez brodzik do płukania stóp.
  1. Ograniczenie pobytu w obiekcie do czasu kąpieli i przebrania się (zakaz przesiadywania na krzesełkach w holu obiektu).
  2. Zakaz przebywania w trakcie pobytu na basenie poza nieckami (wykluczone spacery i przesiadywanie wokół niecek oraz na trybunach widowni) Na hali basenowej poza nieckami mogą przebywać tylko pracownicy MOSiR oraz obsługa basenu.
  3. Usługa masażu możliwa do wykonania wyłącznie po wcześniejszym wypełnieniu na kasie pływalni Ankiety Covid-19. Osoba korzystająca z masażu ma obowiązek założenia osłony na usta i nos.
  4. Stosowanie się do poleceń ratowników i uwag obsługi oraz do Regulaminu Pływalni.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.